דגל חטיבת הנח"ל

משלוחים לכל הארץ

דגל חטיבת הנח
חייגו אלינו מי ששילוב הצבעים ירוק-לבן מעיר אצלו ניצוץ של גאווה כנראה שייך, היה בעבר או רוצה להשתייך לחטיבת הנח"ל. חטיבת החי" הצהלית אשר ממשיכה למשוך אליה מתגייסים רבים "עושה את העבודה" ואת דגלה תוכלו למצוא מתנוסס בבסיסים, בטקסים ועוד. בויצמן נגריס תוכלו למצוא דגלים של חילות וחטיבות צה"ל השונות ודגל הנחל בינהם.
במעיין ענווה בלתי מוסברת, עם כומתה ירוקה בגוון בהיר, נעלי חי"ר אדומות ומבט חד, נישא מול עינינו לוחם הנח"ל ומנופף את דגל חטיבתו - בימי גיבוש של בני הגרעין, בימי גיבוש של המבקשים לשרת בגדודיו השונים, תמיד תעמוד חזותו של חייל הנח"ל במקשה אחת עם רעיון רעיון הקיבוץ והשיתופיות.

דגלים של גדודי הנח"ל
דגל חטיבת הנח"ל מורכב בשני משולשים ישרי זווית - האחד בצבע כחול בצידו הימני והשני ירוק בצידו השמאלי. אך עם כמה שפשוטה צורתו של הדגל, היסטורית החטיבה שלו רצופה באירועים אשר קשורים לביטחון השוטף והתמידי של מדינת ישראל, שכן מאז הקמתה בשנת 1982, במה שנקרא אז כמבצע שלום הגליל וכיום ידוע כמלחמת לבנון הראשונה - ידעה גם ציונים לשבח ועיטורים, אך גם לא מעט אבדות בנפש, ולכן אין זה עניין של מה בכך לענוד את התג שלה, ולהניף את דגל חטיבת הנח"ל.

דגל גרעין נח"ל שנת שירות
במסגרת ההכנה לצה"ל וכחלק מהרעיון של תרומה לקהילה, בני גרעין הנח"ל עוסקים בפעילויות שונות של פעילות חברתית או קהילתית. לאחר תקופה אותם נערים מתגייסים לצבא וחוזרים לאחר מכן משכילים יותר, בוגרים יותר וחזקים יותר. לאחר תקופת השירות שוב נפגשים חברי הקבוצה מחדש לצורך פעילות חינוכית במסגרת פורמלית וכל מפגש שכזה מצליח לעורר את הגעגועים מחדש. לא פעם בוחרים אותם צעירים באותן מפגשים וזמני גיבוש ועשייה ביחד, אשר מוגדרים כ"פרקים", לבחור ולהניף את דגלי החטיבה של הנח"ל, או את דגל המחזור שלהם במהלך ימי הגיבוש הללו!

גדס"ר נח"ל גיבוש
לאחר בדיקת קצה גבול היכולת, בזחילה מבצעית ובנחישות מרבית - להפוך להיות חלק מגדס"ר נח"ל זו בהחלט גאווה! כאחת מהגדודים הכי איכותיים בצה"ל, משרתים בנינו ושומרים עלינו מכל משמר. כחלק מהבעת הציונות והנכונות להראות שאנו גאים בהם - ניתן להזמין את דגלי חטיבות הנח"ל בהזמנה מיוחדת, בחנות המפעל של דגלים ישראליים, ובכך לשמח את כל הנפשות הפועלות.