דגל חטיבת גולני

משלוחים לכל הארץ

דגל חטיבת גולני
חייגו אלינו
"גולני, גולני שלי" - לא משנה כמה פעמים נשמע את השיר, לא משנה איפה נשרת או שירתנו בצבא, יש דגל וסמל יחידה אחד אשר לנצח ילך יד ביד עם פנתאון הצבא הישראלי: דגל חטיבת גולני
דגל גולני למכירה
תג היחידה מורכב מעץ זית וצבעיו ירוקים וחומים, כסמל למאבק ולאזורים בהם לחמה גולני (הצהוב המדברי לעומת הירוק הצפוני), במשך עשרות שנים. למרות שתג היחידה יותר מזוהה עם החטיבה, הדגל עצמו מורכב באופן פשוט יותר מצורות של משולש ירוק בצידו השמאלי, וממשולש צהוב בצידו הימני.

דגל של גולני
חטיבת גולני צמחה עוד בימי ראשיתה של מדינת ישראל, וההיסטוריה שלה הושרשה יחד עם חטיבת כרמלי, אשר השתייכה למחתרת ה"הגנה". אותה חטיבה הייתה אחראית על ביטחון הצפון ועד היום גולני ממלאת למעשה את תפקיד זה בנאמנות וברעות, כאשר היא לקחה ועדנה לוקחת חלק נכבד ומשמעותי, בכלל מערכות ישראל. לאור ההיסטוריה והמורשת של חטיבת גולני, אין זה פלא כי דגלים של החטיבה פרוסים ברחבי המדינה, במקום שבו החטיבה עשתה חיל והביסה בין היתר את אויביה במוצבים בשטחים אשר כבשה, ואין זה מפליא אם כך שתג היחידה חקוק בתודעתנו כה עמוק!

דגלים לטקסים בצבאי
בין אם אתם חלק מהפלס"ר, הגדס"ר או פשוט חלק מהגדודים המרכיבים את היחידה הוותיקה והמהוללת, תוכלו למצוא את דגל חטיבת גולני תפור לפי מידה אישית, עומד איתן בכל מזג-אוויר (בדומה לחיל רגלים משובח זה), או מיוצר בצורת פס ייצור במקרה ואתם מעוניינים ביותר מדגל אחד. כרעיון מקורי ליום גיבוש, כהנצחה לחלק מימי כיף בסופ"ש או כחלק מערב מחלקתי - "גולני שלי" שם בשביל לחלוק את הרגע עם חברי הצוות!